Lyžování
Aktuální informace najdete ZDE
Skiareál Horní Domky


Lyžařský areál Horní Domky se rozkládá v Horní Rokytnici nad Jizerou na jižních svazích Lysé hory v nadmořské výšce 657 – 1.315 m n.m. Svou rozlohou, ukázkovými sjezdovkami a vybaveností se může rovnat s nejlepšími lyžařskými středisky v ČR. Je oblíben především pro velkou různorodost a rozlehlost sjezdových tratí, které dosahují celkové délky 14,4 km a místy šířky až 100 m.

Lanové dráhy, lyžařské vleky

Areál Horní Domky poskytuje lyžařům a snowboardistům celkovou přepravní kapacitu 7.620 os/hod. díky dvěma čtyřsedačkovým lanovým drahám a šesti tyčovým vlekům. Jedná se o lanovou dráhu Horní Domky, která byla postavena v roce 2006, vede z rohu parkoviště Rokytka do Horních Domků k chatě Lovčenka a je v provozu i v letním období. Druhá lanová dráha Lysá hora byla vystavěna v roce 1996. Je ojedinělá tím, že jako jediná v ČR vede do I. zóny KRNAP (nadm.v. 1 315 m). Její konečná stanice je nástupním místem na běžeckou Krkonošskou magistrálu.

Středisko je vybaveno technickým zasněžováním. Při nedostatku sněhové pokrývky je Spartak Rokytnice,a.s. schopen pokrýt technickým sněhem 90% sjezdových tratí.

Snowpark
Pro příznivce snowboardingu je k dispozici snowpark, který je vybaven několika skoky, různými překážkami a malým tyčovým vlekem. Je oblíben především u příznivců Freestyle.

Dětský Milka park
Pro rodiny s dětmi a zejména pro ty nejmenší je Milka dětský park se školičkou lyžování vedenou zkušenými instruktory.

•Děti se zde naučí prvním základům lyžování nebo snowboardingu.
•Park je vybaven pojízdným kobercem pro úplné začátečníky.
•Pro ty úplně nejmenší nelyžaře, je k dispozici dětské centrum. Školení pracovníci v něm rádi pohlídají Vaše ratolesti, které si mohou hrát v horním patře restaurace, kde je nově zbudován dětský koutek, nebo se mohou naučit i základy pohybu na sněhu, získat takzvaný pocit sněhu.
•Milka dětský park naleznete u stanice lanovky Lysá hora.
Služby v areálu - půjčovny, servisy, občerstvení...
•Areál nabízí další služby, které jsou dostupné buď přímo v areálu nebo v jeho bezprostřední blízkosti. Jsou to půjčovny lyžařského vybavení a skiservisy, restaurace, rychlá občerstvení, lyžařské školy, paragliding, horská služba, skibus.
Parkování, doprava
•Parkování je zajištěno na třech centrálních parkovištích. Z dvou z nich přibližuje lyžaře do areálu Skibus.

Skiareál Horní Domky

Skiareál Studenov

Skiareál U Modré Hvězdy

Skiareál Skiservis Udatný

Skiareál Pařez

Skiareál Sachrovka